Hoppá könyvesblogja

2019\10\31

John Steinbeck: Orosz napló

Legújabb könyvajánlómban, mindenkit szeretnék meginvitálni egy történelmi utazásra az 1948-as Szovjetunióba, John Steinbeck és Robert Capa társaságában. Nem is hangzik rosszul ugye? Egy ízig-vérig remekül megírt útleírást, úti kalandot szeretnék a figyelmetekbe ajánlani. A könyvet 1948-ban adták,…

More:

útleírás útikaland Ukrajna Szovjetunió John Steinbeck Robert Capa Grúzia Sztálingrád Orosz napló

2019\10\31

Jean Sévillia: Történelmileg inkorrekt

Jelen ajánlómban egy komoly történelmi szakirodalmat szeretnék bemutatni. Már a mű címéből is lehet következtetni, hogy miről is lehet szó. A francia szerző arra vállalkozott, hogy téves történelmi hipotéziseket döntsön meg. Természetesen származásából fakadóan a témák nagy része a francia…

More:

iszlám identitás holokauszt gyarmatosítás második világháború szakirodalom első világháború keresztes háborúk Jézus Krisztus Franciaország Vatikán Harmadik Birodalom Galilei francia történelem Jean Sévillia Történelmileg inkorrekt katoliksu egyház

2019\10\31

James Bowen: Bob, az utcamacska. Hogyan talált rá a remény egy férfira és macskájára a nagyváros utcáin

A következő regény, amit be szeretnék mutatni tavaly jelent meg nálunk magyarul. Egy szívmelengető igaz történetet ismerhetünk meg London utcáiról egy a húszas éveinek végén járó férfiról és egy kóbor macskáról. Talán a regényt egy önéletrajzi regénynek is nevezhetnénk, hiszen a szerző James Bowen…

More:

macska önéletrajz hajléktalanság hajléktalanok angol irodalom Bob az utcamacska önéletrajzi regény James Bowen

2019\10\31

Bíró Szabolcs: Non nobis domine 1. Kelet oroszlánja

Mostani bejegyzésemben egy magyar kortárs történelmi regényt szeretnék bemutatni. Napjainkban itthon egyre népszerűbbek a magyar történelem által megihletett regények (hozzáteszem ezt nagyon jónak tartom). A történetből megismerhetjük a Bátor család életét. Már a család legelső őse is részt vett az…

More:

magyar történelem történelmi regény templomosok keresztes háborúk Árpád-ház Bíró Szabolcs Károly Róbert Non nobis domine Anjou-ház Kelet oroszlánja

2019\10\31

Gaál Mózes: Magyarország művelődésének állapota az Árpád-házi királyok alatt

Legújabb ajánlómban minden téren egy kis időutazást szeretnék ajánlani. Egyrészt, mert egy történelem könyvet mutatok, be másrészt a könyv egy 1901-ben megjelent reprint kiadás. A téma amivel foglalkozik - és a címből is elég jól kiolvasható - az Árpád-ház műveltségi szintje, állapota. Művét…

More:

művelődéstörténet szakirodalom magyar történelem Magyarország Gaál Mózes Magyarország művelődésének állapota az Árpád-házi királyok alatt

2019\10\31

Robert Capa: Kissé elmosódva. Emlékeim a háborúból.

Egy rövid vallomással szeretném kezdeni jelen könyvajánlómat. Régóta nagy kedvelője, sőt talán azt is mondhatom, hogy rajongója vagyok Robert Capa (Friedmann Endre) munkásságának. Capa képei elvarázsolták a világot (köztük engem is; a kezdőoldalon is az egyik kedvenc Capa képem látható), közel hozta…

More:

fényképezés önéletrajz fotóművészet második világháború Magyarország Amerikai Egyesült Államok Robert Capa Kissé elmosódva Emlékeim a háborúból önéletrajzi regény

2019\10\31

Csics Gyula: Magyar forradalom, 1956 napló. Egy tizenkét éves fiú 1956-os naplója

A könyv vagyis napló 2006-ban jelent meg könyv formájában nyilvánosan. A címből nem nehéz kitalálni, hogy egy kisfiúnak a gondolatatit olvashatjuk, aki megélte az 1956-os forradalmat és egészen 1957.03.15-ig írja meg a naplóját. Tudom rengeteg irodalom jelent meg már a forradalommal kapcsolatban, de…

More:

napló visszaemlékezés magyar történelem 1956-os forradalom Csics Gyula Magyar forradalom 1956 napló Egy tizenkét éves fiú 1956-os naplója

2019\10\29

Kardos Ferenc: Romák Nagykanizsán és vidékén a II. világháború negyedszázadában 1920-1945

Kardos Ferenc egész munkásságára jellemző, hogy a roma kultúrát feltárja, a roma identitást erősítse a roma közösségeken belül. Számos könyvben és tanulmányban foglalkozott már a roma történelemmel és kultúrával. Jelen tanulmány méretű füzetecskében a romák nagykanizsai életéből villant fel…

More:

romák holokauszt cigányság második világháború szakirodalom roma holokauszt Nagykanizsa Kardos Ferenc Romák Nagykanizsán és vidékén a II világháború negyedszázadában 1920-1945 Kataliszt Kocsis Katalin Orsós Jakab Sárközi Jancsi

2019\10\28

Stephen Turnbull: Szamurájok. A japán harcos nem hivatalos kézikönyve

A most bemutatott szakkönyv egy érdekes régi világba kalauzol el minket. A címből nem nehéz kitalálni, hogy a japán kultúráról és ezen belül is a szamurájokról szól. De ugye mit mondanak ilyenkor az emberek? - Oh én nem olvasok nehéz érthetetlen szakkönyveket, főleg egy ilyen távoli kultúráról,…

More:

szamuráj szakirodalom Japán busidó japán történelem Stephen Turnbull Szamurájok A japán harcos nem hivatalos kézikönyve

süti beállítások módosítása